Przemianowanie bizneswnecie.pl na squeeze page

Autor wpisu: dnia 21 października 2011 w kategorii E-biznes, E-mail marketing | 1 komentarz

Tak mi się przypomniało o pewnej rzeczy z września 2010 roku. Jak wiecie z wcześniejszych wpisów serwis ebiznesowy w domenie, na której teraz jesteś został zamknięty bodajże w czerwcu 2010 roku. Jednak we wrześniu zbliżał się okres przedłużenia rejestracji tej domeny. I teraz zacząłem się zastanawiać co z tym fantem zrobić.  To była moja pierwsza zarejestrowana domena. Szkoda było mi z niej rezygnować. No i w końcu miała już 2 lata, więc jakąś tam wartość dla wyszukiwarek miała.

Zmiana rejestratora domeny

Postanowiłem ją przedłużyć, bo mimo wszystko szkoda mi jej było. Można przecież zawsze coś na niej zrobić. Jednak zmieniłem dotychczasowego rejestratora domeny. Wcześniej była to firma NetArt. Jak nietrudno się domyśleć, ceny przedłużenia domeny są tam drogie. Wcześniej nie wiedziałem o tym, że można taniej 😉 No i możliwość przeniesienia domeny miałem dopiero po 2 latach, czyli właśnie w tym czasie. Wcześniej nie mogłem przenieść domeny, bo skorzystałem z „super promocji” domeny za 0 zł czy coś w tym stylu. Jak się później okazało w takich promocjach są haczyki. A tu haczyk polegał na tym, że przez okres 2 lat nie można przenieść domeny do innego rejestratora. Gdybym przeniósł to tak czy inaczej musiałbym zapłacić słono za równowartość przedłużenia tej domeny w NetArt.

Domenę przeniosłem do firmy Netmark (nazwa podobna, ale ceny znacznie lesze 🙂 ). Trzymam tam większość swoich domen i szczerzę polecam Netmark.

Przerobienie ebooka na kurs i postawienie strony przechwytującej

Trzeba było jeszcze coś postawić na tej domenie. Miałem listę adresową, która nie była budowana przez okres letni, bo nie miałem żadnej strony, na której mógłbym zbierać maile. Dlatego też zrobiłem squeeze page’a na tej domenie. Samą formę gratisów wzamian za zapis zmieniłem. Wcześniej to był ebook mojego autorstwa o tworzeniu skutecznych stron + porady ebiznesowe. Ebooka rozbiłem na poszczególne tematy i zrobiłem z tego kurs emailowy, który subskrybent otrzymywał po trochę – czyli nie dostawał całego ebooka od razu. Porady ebiznesowe nadal pozostały tak, jak były.

No to chyba tyle w tej kwestii 😉

Jedna odpowiedź dla“Przemianowanie bizneswnecie.pl na squeeze page”

  1. Bardzo fajne posunięcie, sam właśnie miałem taką starą domenę powiem wprost bardzo amatorską jednak miała ona już połapane u wójka G dlatego zamiast ją usunąć napisałem 10-15 fajnych, świeżych wpisów żeby stare klamoty zakopać głębiej. Teraz walczę o TOP3 [obecnie 10 pozycja] i po wejściu do top stawiam squeeze page z opcją przejścia na bloga.

    Pozdrawiam

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *