O blogu

Kilka słów na temat niniejszego bloga oraz jego autora

Na łamach niniejszego bloga (bo chyba tak raczej należy nazwać tą witrynę) umieszczam treści związane z szeroko pojętym ebiznesem oraz marketingiem internetowym. Jednak zanim przejdziesz do lektury tej strony internetowej chcę Ci napisać kim jestem, po co jest ten blog, jaki jest jego cel oraz czego możesz się tu spodziewać.

Kim jest autor bloga?

Jestem zwykłą osobą, która pewnego dnia stwierdziła, że chce zacząć zarabiać w Internecie. Nie będę Cię mamić, że siedzę w ebiznesie nie wiadomo ile lat, bo tak nie jest. Cały czas uważam, że jestem na początku drogi, jednak już co nieco doświadczyłem i mogę się tym z Tobą podzielić. To czy moja wiedza jest przydatna ocenisz czytając wpisy na tym blogu. Nie będę mówić, że to co tu przeczytasz diametralnie zmieni Twoje życie i na 100% Ci pomoże, bo to by było subiektywne z mojej strony – jak to się mówi: „każdy Żyd swój towar chwali”.

Może jeszcze interesuje Cię moje wykształcenie, więc śpieszę z informacjami. Pierwszy stopień studiów ukończony na specjalności Gospodarowanie Finansami Przedsiębiorstw i Rachunkowość. Drugi stopień studiów ukończony na specjalności Rynki Finansowe i Doradztwo Inwestycyjne. Trzeci stopień studiów… nie ma i nie będzie. Szkoda mi czasu na to, żeby go marnować w taki sposób na coś co mnie nie interesuje, bądź nie przyniesie żadnych korzyści. Tak więc jak widzisz, moje wykształcenie jest z goła inne niż tematyka tego bloga.

Jaka dokładnie jest tematyka bloga?

Tematykę bloga już znasz, ale co dokładnie jest tu opisywane? Pomysł jest prosty. Po prostu opisuję tu po kolei swoją drogę w ebiznesie. To jest główne źródło treści na bloga. Poznasz od A do Z jak rozpoczynałem i jak aktualnie prowadzę swój ebiznes. Jeśli szukasz tu teorii to spokojnie mogę Cie odesłać do wielu książek, gdzie teorii jest mnóstwo. Nie ma tu teorii z mojej strony, tylko to co faktycznie zrobiłem, czego doświadczyłem i jakie są moje odczucia w różnych kwestiach związanych z ebiznesem. Nie rozwodzę się nad tym czemu coś mi długo zajęło, a czemu coś nie i nie będę wchodził we własną sferę osobistą, która jakby nie było miała też wpływ na rozwój mojego ebiznesu. Skupiam się tylko na samym ebiznesie.

Po co jest ten blog i jaki jest jego cel?

Po pierwsze blog ten traktuję jako taki swój ebiznesowy pamiętnik (ależ to banalne nie sądzisz?). Po drugie blog stanowi moją bazę dla ebiznesu, czyli generalnie jest to takie moje centrum dowodzenia i punkt zaczepienia każdego z projektów ebiznesowych. Następną rzeczą, dla której ten blog istnieje jest przekazanie Ci wiedzy, doświadczenia oraz pokazanie, że nie trzeba być nie wiadomo kim i mieć nie wiadomo jaki kapitał, aby zacząć zarabiać w Sieci. Na koniec chcę Cię zmartwić: nie wszystkie informacje na blogu są darmowe. Nie będę kłamać. Jednym z celów bloga jest pośrednictwo w sprzedaży różnego typu produktów związanych z ebiznesem. Tak że od czasu do czasu możesz spotkać się z płatnymi produktami, które oferuję, bądź pośredniczę w sprzedaży.

Forma treści

Staram się pisać luźno. Bez sztywnych sformułowań, jednak będę używać zwrotów technicznych, które są niezbędne. Na tym blogu nie przewiduję obrazków do każdego wpisu. Czemu? Proste – to zajmuje trochę czasu znalezienie grafiki, bądź wykonanie takowej, która będzie zbieżna z treścią wpisu. Z tego też względu nie mam zamiaru bawić się w grafiki. Rozumiem, że przyjemniej się czyta z subtelnymi grafikami, ale myślę, że treść jest ważniejsza. Po za tym miejsce przeznaczone na obrazki można lepiej wykorzystać.

Jeśli jesteś tu po raz pierwszy to polecam przejrzeć blog od samego początku.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w ebiznesie

Podpis - Paweł Landzberg

Paweł Landzberg, e-przedsiębiorca