Rozwój i promocja serwisu o łuszczycy

Autor wpisu: dnia 18 lipca 2011 w kategorii E-biznes, Pozycjonowanie | 0 komentarzy

Lato 2010 podobnie jak poprzednie lato nie było zbyt owocne w kwestiach ebiznesowych. Wiadomo w lato człowiek często gdzieś wyjeżdża i zajmuje się różnymi rzeczami. Nawet nie wiem co w kwestii ebiznesu robiłem w tamte lato. Na poważnie działać zacząłem we wrześniu 2010 roku.

Nie wiem czy wiecie, ale ja wstaję zwykle dopiero ok 10.00. Zdarza się, że wcześniej, ale nieczęsto. Wynika to z tego, że obojętnie o której pójdę spać, to 6 czy 7 rano zawsze będzie dla mnie środkiem nocy – śpiący jestem i mało produktywny po prostu. Nie znaczy to, że śpię 10-12 godzin dziennie 😀 Zwykle chodzę spać o 2-4 w nocy. I tak od września wziąłem się do roboty. Wstawałem o 10.00 a szedłem spać bardzo często o 4-5 nad ranem. Mi to nawet pasuje, bo nikt w nocy nie przeszkadza bynajmniej 😉

Ok, ale teraz napiszę pokrótce na czym się koncentrowałem przez parę miesięcy. Miałem cykl 3 tygodniowy w każdym tygodniu robiłem co innego, ale związanego z promocją serwisu o łuszczycy i jego rozwojem.

Katalogowanie serwisu

Jeden tydzień katalogowałem serwis luszczyce.pl w katalogach. Żmudne zajęcie, ale jak trzeba to trzeba. Jest to jeden z moich pierwszych kroków w kierunku pozycjonowania serwisu. To były pierwsze linki do serwisu – nie licząc linków z forów łuszczycowych – czasem gdzieś tam wrzuciłem posta z linkiem do serwisu (konkretnej treści). Tylko, że te linki z forów były zwykle nofollow.

Dodawanie nowych treści do serwisu

Drugi tydzień dodawałem nowe treści do serwisu. Bądź co bądź trzeba było go rozwijać. Główne treści były, ale miałem porobione kategorie na kupę innych treści – chodzi tu o opisy leków, ziół, suplementów. Czyli dodawałem nowe opisy generalnie.

Tworzenie strony zapleczowej dla serwisu

Trzeciego tygodnia nie pamiętam w sumie co robiłem 🙂 Ale z tego co patrzę w panelu z domenami to zapewne robiłem stronę zapleczową dla serwisu luszczyce.pl. Jest to prosta stronka, w sumie jeszcze nawet z niej nie linkuję. Strona zapleczowa ma ideę konkretnych pytań w danej formie. Niem ma dużo treści, ale jest dużo podstron. Ma także za zadanie ściągać osoby z długiego ogona pod dane pytania. Stronę można znaleźć pod tym linkiem: łuszczyca.

Generalnie tym się zajmowałem głównie chyba do grudnia 2010. I tak w kółko.

Aaaa coś kojarzę, chyba w trzecim tygodniu (bynajmniej w późniejszym czasie) zajmowałem się tworzeniem infoproduktu, ale o tym innym razem.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *