Ministrony – chcę zarabiać w programach partnerskich!

Autor wpisu: dnia 11 kwietnia 2011 w kategorii Projekty e-biznesowe | 5 komentarzy

Pod koniec marca lub na początku maja (coś mi się zdaje, że w maju to było – nie wiem na pewno, bo mam sprzeczne dane) postanowiłem zacząć działać bardziej w programach partnerskich. Dużo się oczytałem itd. i postanowiłem porobić sobie ministrony – przynajmniej taki miałem plan 😀 Kupiłem więc domenę i hosting w Netmarku – pewnie sobie myślisz po co mi drugi hosting, skoro mam już inny i to duży…  A miałem taki kaprys, że chcę mieć tam też mały serwer. A domenę kupiłem tam, bo jest bardzo tania (odnowienia), zresztą serwery też są tanie i stabilne.

MLM + PP

Chciałem stworzyć sporo subdomen w zakupionej domenie i w nich porobić ministrony pod konkretne produkty. Skończyło się na tym, że stworzyłem jedną subdomenę pod MLMa z połączeniem programu partnerskiego Zresztą wszystko co mam w danej domenie możesz zobaczyć w tym miejscu. Jak widzisz nie ma tam nic i jedna subdomena. Z tej subdomeny też nic nie ma, bo nie wypozycjonowałem jej – wcale tego nie robiłem (chyba z lenistwa). Zresztą ten MLM jakiś chyba opuszczony jest. Właściwie to zapisałem się do niego spontanicznie i podobnie spontanicznie powstała ministrona. Olałem generalnie tego MLMa.

Domena do ministron

Być może ta domena Ci się z czymś kojarzy. Jeśli przyszedł Ci na myśl Tomek Urban to dobrze kojarzysz – domena ta jest zainspirowana jego domeną. I w sumie jest to dobra domena, dlatego nadal ją przedłużam.

Przyszłość mikrosite.pl

Na chwilę obecną projekt jest uśpiony w głębokiej śpiączce i na razie nie przewiduje coś z tym zrobić – choć coraz częściej o tym myślę. Szkoda tylko, że ta domena jest w sumie niezagospodarowana. Ale zapewne kiedyś tam postawie trochę ministron, bo domena jest fajna. Nie wiem jeszcze co postawie w głównej domenie. Trzeba się kiedyś zastanowić, ale na razie mam inne ciekawsze rzeczy do robienia 😉

5 komentarzy dla“Ministrony – chcę zarabiać w programach partnerskich!”

 1. Widzę,że wpis jest o ministronach. Dodam tylko,że polecam skrypt Mikrosite 1.5

 2. Robert Wiliński pisze:

  HEHE 🙂 Też podczas wybierania domeny pod PP kierowałem się Tym, co robi Tomek Urban 🙂 Z tym, że ja szukałem wśród domen bardziej po polsku i wpadłem na taką: mini-info.pl <– Co o niej myślisz Paweł?

  • Paweł Landzberg pisze:

   Jak dla mnie domena jak każda inna. Zresztą ta moja też, ale ta moja nadaje się bardziej na branding według mnie. Tak sumarycznie w obecnej chwili to do ministron najlepiej bym wykorzystał różne inne domeny, które posiadam, bądź zakupiłbym domeny specjalnie pod konkretne produkty (żeby mieć domenę ze słowami kluczowymi).

   Ps. Właśnie dostałem powiadomienie o przedłużenie mikrosite.pl 😛 Trzeba w końcu coś zrobić, żeby ta domena na siebie zarabiała 😉

   • Robert Wiliński pisze:

    No ja też nie zagospodarowałem jeszcze głównej domeny. Myślałem, żeby wrzucić tam jakiś katalog zbierający wszystkie moje „mini stronki” ale z perspektywy czasu nie widzę ku temu żadnego sensu – już chyba lepszy byłby katalog ebooków ze Złotych Myśli.

    Może masz jakieś ciekawe pomysły Paweł?

    • Paweł Landzberg pisze:

     Hehe ja też tak myślałem, żeby w domenie głównej były jakoś zebrane info o produktach z ministron na subdomenach i linki do nich. Jakoś skategoryzowane. Na razie nic lepszego też nie wymyśliłem.

     Co do ZM, to widziałem w Sieci taki skrypt partnerski, w którym był cały serwis, że wszystkimi opisami do ebooków ZM, jakieś opcje konfiguracyjne tam to miało. Nie pamiętam dokładnie. Tylko jedna zasadnicza wada skryptu – duplicate content (jest już dużo zaindeksowanych stron z tym samym contentem).

     Ale tak sobie myślę, że gdyby zrobić w subdomenach ministrony z tej samej tematyki, to w domenie głównej można by zrobić miniserwis z artykułami w danej tematyce, no i oczywiście też linki by było w tych artach.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *