Portal łuszczycowy – pomysł na ebiznes

Autor wpisu: dnia 16 maja 2011 w kategorii Projekty e-biznesowe | 4 komentarze

Wrócę się teraz na chwilę do bodajże marca 2009 roku. W tym czasie chciałem znaleźć w Internecie jeden z leków na łuszczycę, który mi pomagał (troszkę osobiście może polecieć, ale to po to, aby uzmysłowić jak powstał pomysł). Chciałem coś znaleźć w sieci, bo już coraz więcej zmian miałem. Tak też przypadkiem trafiłem na jedno z forów łuszczycowych, na którym wyczytałem, że dany lek jest już wycofany i nie można go nabyć. Postanowiłem się wtedy zarejestrować na tym forum i poczytać, a być może znalazłbym coś dobrego dla mnie.

Przeczytałem całe forum. Było to wówczas ponad 5000 postów. Zapisałem sobie różne specyfiki i metody domowe oraz wybrałem zestaw leków dla siebie. Postanowiłem pozostać na tym forum i zacząć się udzielać, dzielić doświadczeniem, pomagać.

Konkretna nisza i pomysł na portal

W sumie dosyć szybko wpadłem na pomysł, aby stworzyć portal o łuszczycy. Zupełnie przypadkiem wpadłem na ten pomysł. Gdybym nie szukał leku w Sieci i nie buszował po tym forum, to pewnie nie wpadłbym na ten pomysł. A pomysł jest bardzo dobry, bo znakomicie znam się w tym temacie, sam znajduję się w tej niszy i znam jej potrzeby. Tak że widzisz drogi Czytelniku, że czasem zupełnie przypadkowo można wpaść na pomysł.

Jednak od pomysłu do realizacji minął długi okres – z lenistwa 😉 Domenę zakupiłem w listopadzie 2009 – luszczyce.pl. Gdy już miał nieco treści, dnia 27 kwietnia 2010 roku uruchomiłem portal o łuszczycy. W skład portalu wchodzi serwis główny, blog, forum oraz słownik (głównie są w nim różne choroby, które występują w opisach leków).

Misja luszczyce.pl

Główną misją serwisu jest pomoc chorym i propagacja informacji o łuszczycy. Zależy mi na tym, bo wiem jak ciężko może być chorym. A po za tym społeczeństwo jest niedoinformowane i często krzywdzi chorych z niewiedzy i ignorancji. Oczywiście portal powstał także po to, żeby zarabiać, bo bądź co bądź sporo czasu mi zajmuje rozwój portalu.

Portal powstał na silniku CMSa sNews, a forum na phpBB3. Mam jeszcze wiele pomysłów co do niego, dlatego nie jest to finalna postać dla serwisu. Zapewne będę nie raz pisał o tym serwisie i wszystkim co wokoło niego się dzieje i co robię, abyś wiedział Czytelniku jak go rozwijam i dlaczego, oraz jakie eksperymenty robię. Nie ma co ukrywać, że jest to moje oczko w głowie, ale nieco rozwój przystopowałem z pewnych względów.

4 komentarze dla“Portal łuszczycowy – pomysł na ebiznes”

 1. Bartłomiej Jakubowski pisze:

  Twój portal o łuszczycy jest bardzo dopracowany. W jakiej technologii jest zrobiony? WordPress?

  • Paweł Landzberg pisze:

   Tak jak wspomniałem jest on oparty o CMSa sNews – 3 instalacje: do serwisu głównego, bloga i słownika, a do forum jest phpbb3. Ale nie jest on jeszcze zoptymalizowany tak, jakbym chciał – jeszcze trochę rzeczy bym zrobił, aby był w pełni zoptymalizowany.

   No a poza tym przejrzysty w miarę musi być i łatwy w nawigacji, bo grupa docelowa jest zróżnicowana i nie zawsze biegła w Internecie.

 2. Kaliwan pisze:

  A jak wygląda serwis od strony odwiedzin i zarobkow?

  • Paweł Landzberg pisze:

   Odwiedzin jest sporo, bo jest dobrze wypozycjonowany na parę fraz, ale myślałem, że będzie więcej odwiedzin z kluczowych fraz. Na razie promocję nieco wstrzymałem, bo czym innym się zajmuję aktualnie.

   Co do zarobków to już zarabia. Niewiele, ale zawsze coś – po za tym z tego względu, że mam go mało skomercjalizowane. O zarobkach to zapewne później jeszcze napiszę 😉

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *