Zakończenie projektu serwisu o ebiznesie

Autor wpisu: dnia 28 czerwca 2011 w kategorii Projekty e-biznesowe | 0 komentarzy

Jakoś na przełomie maja i czerwca 2010 roku zakończyłem projekt serwisu o ebiznesie na domenie bizneswnecie.pl. To znaczy zrezygnowałem z jego kontynuacji. Szkoda mi było poświęconego czasu – zwłaszcza na dopieszczanie i dopracowywania grafiki itp. Dosyć sporo się z tym bawiłem. Ale doświadczenia nikt mi nie zabierze i czegoś ten serwis mnie nauczył.

Na zakończenie projektu złożyło się parę czynników, które opiszę poniżej.

Coraz mniej czasu i zapału do pracy – koncentracja na innym projekcie

Generalnie bardzo pochłonął mnie projekt związany z łuszczycą. A serwis o ebiznesie poszedł właściwie w odstawkę. Przestałem go rozwijać, a wpisy robiłem raz na miesiąc. Coraz mniej chciało mi się rozwijać, bo czekałaby go bardzo duża przebudowa.

Strona w HTMLu

To jest jeden z głównych powodów zarzucenia tego projektu. Musiałem przebudować i przystosować stronę do jakiegoś CMSa, a trochę już tam miałem artykułów i komentarzy. Tak że to było największym problemem dla mnie. Bo pomysłów na jego rozwój trochę miałem.

Współpraca – fuzja

Cóż… razem z Pawłem Krzyworączką doszliśmy do wniosku, że może zacząłbym pisać u niego od czasu do czasu jakieś artykuły, a ze swojej strony zrobił przekierowanie 301 do jego bloga. Tak też się stało. Było to dla mnie wygodne rozwiązanie.

Lista adresowa – ebiznes

Jest jeszcze kwestia listy adresowej o ebiznesie. Została zamrożona tzn. nigdzie nie można było się zapisać na nią i także przestałem ją rozwijać. Aczkolwiek cały czas ją miałem.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *